Біля “Дружби” на майдані лежить бомба в чемодані, точніше, в наметі!

 

Акцію протесту “Україна без Кучми” її організатори в Чернігові наївно намагалися відновити 13 січня. Про час і місце проведення було повідомлено заздалегідь. Місцева влада не заперечувала, а повідомила, що майдан, на якому планується встановити намети, є власністю торгівельного центру “Дружба”. Цікава позиція: “Це не моє. Тож беріть, якщо віддадуть!”

Відновленню акції як ніколи сприяла погода. Але то була єдина радість. Всі інші події, що відбувались далі, мабуть були обумовлені числом “13”. Ще біля 12 години в штаб соціалістів подзвонила невідома особа, назвала себе молодим патріотом і пообіцяла всіх організаторів акції повісити. Але через це наміченого ніхто не відмінив і саме о 13 годині намети були готові до розгортання біля торгівельного центру “Дружба” у центрі Чернігова. “Патріоти” з мотузками і милом не прийшли і нікого не повісили. Проте з’явився вертеп: міліція, пожежна охорона і карети із червоними хрестами і відповідною бутафорією. Вони не колядували, а повідомили, що будуть шукати бомбу, тому пікетувальники мають залишити майдан. Натовп нікуди не збирався йти і був готовий шукати ту кляту бомбу разом із міліцією. Але загроза вибухової хвилі, що може розкидати всіх куди попало, примусила організаторів, повіривши міліції, відвести людей у сквер навпроти. Останньою майдан залишила продавщиця газет. Пізніше вона забрала свій товар разом зі столом. Намети ж забрати не дозволили. Через чотири години (шукати обіцяли не більше години!) на майдан нагнали багато різноманітної техніки і намети дивовижним чином зникли. Представники міліції виправдовувалися, що не мали на меті повторювати фокуси Коперфільда. Вони просто розгублено розвели руками і склали протокол.

До речі, за “Дружбою” розташований громадський туалет. Туди теж нікого не пускали. Навіть тих, кому було дуже треба! Зважаючи на тривалість пошуку, можна припустити, що ретельно оглянутий був кожний унітаз!

Ввечері, 13 січня один намет встановили. 14 січня їх було два. В неділю бомбу шукали вже в наметі! Та чернігівці підходили і знайомилися з вимогами відставки Президента і силовиків.

Якщо 13 січня міліціонери матюкались собі під ніс (зірвали зі свята для зриву іншого!), то 15-го вже сміялись. Сміялись з того, що на майдані, де розташовувалось наметове містечко, влада в цей день влаштувала навчання цивільної оборони. Учасники цих навчань то пірнали з головою у відкриті каналізаційні люки, то дерлися по пожежній драбині на одну з будівель, що розташована поряд. Це викликало у всіх почуття зацікавленості, здивування і переляку одночасно. Намети, певна річ, прибрали.

Відновити акцію 6 лютого вже ніхто не наважився.

Олег Головатенко

 

[Поезії Корчинського – архів] [Офіційний сайт ВГО “Щит Батьківщини”]

[Головна сторінка сайту] [Головна сторінка газети]

Номери:

[1] [2]