Пошук
uaportal.com

ТЕ, що навколо нас,
є оцінкою серйозності наших намірів

Я на гору круту крем'яную
Буду камiнь важкий пiдiймать,
I, несучи вагу ту страшную,
Буду пiсню веселу спiвать.
І. Франко

Доба Сізіфізму за визначенням однієї доброї знайомої добігла кінця і відкрила добу Пофігізму. Я довго думав над влучністю цього виразу і зліпив у своїй голові цілу конструкцію, таємницю якої повністю розкривати не збираюся.

Але у цьому ділі багато цікавого. Справа в тому, що ми всі живемо старими уявленнями і поняттями, яки є гирями на наших ногах. Ми знаходимося у постійній підозрі, ніби ми такі нещасні саме через несумлінне виконання старих канонів. А насправді канони вже не ті.

Римські імператори теж були глибоко переконані, що всі нещастя трапляються через недостатність хліба і видовищ. Насправді потрібен був Месія, який мав оголосити новий канон і натовп варварів, який би вбив ідею, якою була Римська імперія. Так, імперія була саме ідеєю, а не державою. І глибоко помиляється той, хто думає інакше. Це пізніше ті самі варвари побудують об'єднану Європу, таким чином реалізувавши ідею, яку колись вбили. Цей Світ взагалі побудований таким чином, що ідею найкраще реалізує той, хто її вбиває. Він же отримує гонорар. Проте обурює не це, обурює інше. Втаємничені здогадуються, що коли людство досягне рівня абсолютного Знання і абсолютної Істини, воно з жахом зрозуміє, що пройдений шлях, виявляється, був абсолютно непотрібний. Шлях нам просто дістався в нагороду за "продєлкі" Адама, якому Господь колись дав копняка. Не варто було тягнутися до заповітної гілляки, бо наслідки дійсно жахливі. Тим, хто відпрацьовував штрафні, не допоміг навіть Ісус Христос, бо ніхто крім обраних не пішов за ним і не став рівнятися "на пташок небесних, які не сіють, не жнуть і не збирають у засіки...". Навпаки, причиною нещасть минулого десятиліття вперто вважали відсутність земельної ділянки розміром 5-6 соток!

Але давайте докладніше про будову сучасного світу. Враховуючи понаписуване вище, слід визнати: непотрібні держави, непотрібні національні уряди (крім американського), непотрібні зрештою мобільні телефони які те й роблять, що прив'язують нас до тарифного плану і вимагають нас заробляти більше. Одним словом, жах охоплює нас тоді, коли ми знаходимося у підозрі досягнення якогось там абсолюту.

Цікавим у цій історії залишається ось що. Америка не імперія, а теж ідея, яку комусь-таки доведеться вбивати! Все дуже схоже на Рим, бо американці намагаються щиро вірити: бедуїни нещасні через недостатність демократичних "фєнєк"!

Кому ж здійснити це вбивство? Мусульманський світ хоче зробити це найгіршим чином. Тобто, традиційно. Хлопці з поясами шахіда глибоко помиляються, вони думають, що "фєнькі" мають бути іншими.

Але коли не мусульмани, тоді хто? Звичайно, шо українці! Вони вже півтори тисячі років як зрозуміли - ДЕРЖАВА НЕПОТРІБНА... і ще багато речей є абсолютно непотрібними, безглуздими, безсенсовими. Ми з нетерпінням чекаємо, коли всі інші підтягнуться до цієї думки.

А найбільш за все ми прагнемо гонорару і повернення у Едемський садочок!!!

Олег Головатенко

Обговорити >>>

P.S. На форумі "Високого валу" з'явилася рецензія на цю писанину >>>