Пошук
uaportal.com

Сценарій "Дідуля", або До світанку залишилися лічені години

Україна допитує всіх, починаючи від сусідів і ворожок до політтехнологів і політиків - хто стане наступним Президентом?

У відповідь називають двох фаворитів гонки, на яких і треба робити ставки - Ющенко і Янукович. Мовляв перший без 5 хвилин - президент, принаймні про це чути з його стайні. А і команда другого уже готує шампанське, щоб відсвяткувати неминучу перемогу.

Саме ці двоє "Віктуарів" за перемогу, начебто, стрілятимуться на дуелі у другому турі.

На нашу думку, даремно забули про нашого земляка Леоніда Кучму, думаючи, що його кар'єра уже закотилася. Це - ілюзія, адже до його нового світанку залишилися лічені години.

"Дідуля", як його ласкаво називають прихильники не тільки на Чернігівщині зараз може дати фору кому завгодно, навіть не чувши заяви німецького лікаря, про 45-річний організм LD!

Сценарій "Кучма-3", який розглядали і відкинули, стає дедалі реальнішим, ніж міфічним.

Уявіть собі, що у діючого Президента існують декілька генеральних сценаріїв розвитку подій, і всі вони переплітаються один з одним - Конституційна реформа(КР), Кучма-3, Наступник, Демон та інші.

Що вони передбачають?

Глава держави виступає з ініціативою КР, яка гарантує йому політичне довголіття, відкидаючи можливість обрання на третій термін. Це дозволяє відійти від обстрілу і порівняно швидко набрати рейтинг до 8%, використавши далеко не всі потенційні можливості.

Паралельно Конституційний Суд залишає йому відкритими двері на третій термін президентства.

Тим часом набирає оберти сценарій Наступник, і у багатьох не викликає сумніву, що Янукович стане кандидатом від влади.

Продовжує діяти і сценарій Демон, згідно з яким із Віктора Медведчука зробили "найдемонічніший" образ українського політика. Найцікавіше, що Глава Адміністрації, який має вплив на значну частину українських медіа-ресурсів і користується послугами провідних політ технологів, навіть пальцем не поворухнув "відмитися", хоча це було б нескладно.

Просто та роль, яку грає Медведчук - відведення вогню від Патрона. На це клюнули багато опонентів , в тому числі і "Наша Україна", яка уже пару років методично довбає печінку СДПУ(о), а та -печінка - щоранку оновлюється.

Існує ще декілька сценаріїв, про які можна говорити, а про деякі - тільки здогадуватися.

Отже, не беручи гріха на душу, при невдачі сценаріїв Конституційна реформа та Наступник, а останньому не дадуть реалізуватися центристські ( і не тільки) гетьмани, наше політичне віче повернеться до єдиної людини в державі, яка здатна помирити всіх - Кучми.

Наступник невигідний нікому, а особливо Медведчуку, до речі, одному з небагатьох, який грає не на себе, а на загальний "позитивний" для нинішньої влади результат.

Чого ж варто очікувати?

"Дідуля" залишається реальнішим кандидатом (Кучма-З), ніж Янукович, що наважився представляти владу. Більш того, нинішній Президент ще може підвищити рейтинг, звільнивши "демонічного" Медведчука і відправивши його на довибори до Верховної Ради. Всі побачать, що саме Кучма переміг Демона і піддав його нищівній критиці, що дозволить реалізувати вічно живий міф "народного героя" чи "маленького Путіна - борця з олігархами". Про це ми писали в своїй книзі "Колыбель политика или Паранойя избирательных кампаний".

Отже, Кучма значно підніме рейтинг.

Передумовою перемоги стане те, що САМЕ ЙОГО підтримають всі пропрезидентські сили, в тому числі і Янукович, який покладе на олтар перемоги найбільший внесок - "Донбас". Сюди ж ляже і непоганий урожай 2004 року, і виплати пенсій, зарплат та тисячі новобудов, які мудро посіяв Кучма, коли Януковича ще і в проекті не було.

А опозиція, яка переконана в завершенні кар'єри Кучми, побачивши його новий світанок, зрозуміє, що до перемоги занадто далеко...

Дмитро ЗІНІН
Владислав САВЕНОК
м.Чернігів


Обговорити >>>