"Високий Вал" | Молодіжний інформаційний центр
МОЛОДІЖНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР

Чернігівська міська молодіжна громадська організація
14000, м. Чернігів, Проспект Миру, 21а, к.15. Тел./факс.: (04622) 4-13-93.
e-mail: chernihiv_yic@yahoo.com

Повідомлення для преси>>>


Ірина Шевченко - голова правління  Молодіжного Інформаційного Центру

Шевченко Ірина Миколаївна - Голова правління Молодіжного Інформаційного Центру

 

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

"Молодіжний інформаційний центр" - недержавна громадська організація, що об'єднує журналістів та інших фахівців засобів масової інформації, науковців та правозахисників.
Чернігівська міська молодіжна громадська організація "Молодіжний інформаційний центр" була створена 20 червня 2000 року (офіційно зареєстрована 3 березня 2001 року) з метою об'єднання молодих працівників ЗМІ, лідерів молодіжних організацій і захисту їх прав та інтересів.
Кількість членів "МІЦу" на сьогодні становить 45 чоловік.

Ініціативна група по створенню "МІЦу" виникла у квітні 2000 року, коли численні спроби молодих журналістів, школярів, які хотіли б себе проявити у журналістиці та активістів молодіжних організацій, співпрацювати із місцевими засобами масової інформації не принесли очікуваних результатів. Певна заангажованість місцевої преси та електронних ЗМІ, постійне відштовхування ініціативи молодих спонукали молодь об'єднати свої зусилля, щодо створення власної організації. Організації, яка б збирала, аналізувала та поширювала інформацію як стосовно діяльності ЗМІ, так і взагалі, про діяльність "третього сектору" Чернігівщини, про порушення свободи слова і прав журналістів з подальшим лобіюванням вирішення подібних питань.

Спочатку ініціативна група працювала над моніторингом місцевої преси щодо кількості й якості висвітлення молодіжної тематики. За результатами моніторингу було проведено дискусійний круглий стіл для молодіжних організацій.

У вересні 2000 р. "Молодіжний інформаційний центр" брав участь в організації роботи прес-центру в Прилуках, який був організований для висвітлення перебігу виборів прилуцького міського голови.

Під час роботи в ЗМІ Чернігова молодим журналістам доводилося нерідко зіштовхуватися з фактами порушення свободи слова. Тому, члени організації брали активну участь у проведенні місцевих акцій, спрямованих на захист свободи слова, накшалт семінару з участю Мирослави Гонгадзе, що проводився у січні 2001 року у Чернігові.

З липня 2001 року по квітень 2002 наша організація спільно з обласним відділенням Комітету виборців України були організаторами регіональної громадської ініціативи "Вагітна Україна", в ході якої "Молодіжний інформаційний центр" відповідав за медійну підтримку Ініціативи.

В серпні 2001 року спільно з відділом сім'ї та молоді міської ради "МІЦ" випустив свій перший довідниковий буклет з інформацією про міські молодіжні громадські організації.
З того часу випуск друкованої продукції, яка б сприяла налагодженню інформаційних зв'язків громадських організацій між собою, з владою, бізнесом та широкими верствами громадськості Чернігівської області став головним пріоритетом у діяльності організації.

В період з жовтня 2001 р. по вересень 2002 р. Чернігівська міська молодіжна громадська організація "Молодіжний інформаційний центр" успішно реалізувала проект "Висвітлення діяльності жінок на Чернігівщині та координація їх зв'язків у регіональній мережі НДО", що проходив при підтримці Міжнародного Фонду "Відродження". У рамках цього проекту було видано та розповсюджено ряд буклетів та брошур, які сприяли розвитку жіночих НДО у регіоні.
Результати одного з досліджень, виконаних у ході реалізації проекту, були процитовані у 2003 році в розділі презентаційного видання "Чернігівщина (факти, події, постаті)", присвяченому політичним партіям та громадським організаціям.

"Молодіжним інформаційним центром" на початку виборчої кампанії 2002 року було випущено та розповсюджено буклет про права журналістів у зв'язку із змінами у виборчому законодавстві та буклет "Студенти і вибори. Практичні поради".

З жовтня 2001 по березень 2002 р.р. експерти МІЦу брали участь у реалізації загальноукраїнського проекту громадської організації Комітет "Рівність можливостей", який передбачав моніторинг участі ЗМІ у висвітленні виборчих перегонів. У ході виконання цього проекту експертами МІЦу було оприлюднено чимало фактів, що свідчили про порушення у регіоні прав ЗМІ та журналістів.

На прохання організаторів ІІ обласного фестивалю журналістики "Золотий передзвін Придесення", що відбувся у Чернігові 6 червня 2002 року, нашою організацією спільно з Чернігівським обласним відділенням Комітету виборців України та Чернігівським обласним управлінням у справах преси та інформації було випущено великим тиражем буклет "Права та обов'язки журналістів в Україні".

Аналіз третього сектора Чернігівщини, який проводили експерти нашої організації ввійшов до виданого у 2003 році Міжнародним центром перспективних досліджень "Регіонального портрету України".

З жовтня 2003 року "Молодіжний інформаційний центр" за сприянням благодійного фонду "Новий Чернігів" видає "Інформаційний бюлетень НДО Чернігівщини", який виходить один раз на два тижні накладом 500 екземплярів і висвітлює діяльність громадських організацій Чернігівщини.

Адреса:
14000 м. Чернігів, а/с 1878
E-mail: chernihiv_yic@yahoo.com

"Молодіжний інформаційний центр"
співпрацює:

- місцевими засобами масової інформації.
- з обласним центром соціальних служб для молоді;
- відділом сім'ї та молоді міської ради;
- молодіжними громадськими організаціями;
-Чернігівським обласним комітетом молодіжних організацій;

Партнерська організація - чернігівське обласне відділення Комітету виборців України.

Членами МІЦу можуть бути:

· Громадяни України а також громадяни інших країн, та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

· Членами МІЦу можуть бути насамперед молоді особи незалежно від роду занять, національності та віросповідання, які беруть участь у діяльності МІЦу та визнають Статут Організації і зобов'язуються його виконувати.

· Прийом в члени МІЦу здійснюється загальними зборами членів Організації на підставі письмової заяви кандидата.

· Обов`язкова сплата членських внесків не передбачена.

· Членство у МІЦу не є перешкодою для участі у інших громадських та політичних організаціях та державних установах.

· Членство у МІЦу припиняється у зв'язку з виключенням з МІЦу або при добровільному виході з МІЦу.

глобальна ідея "МІЦу" --
створення обласного молодіжного видання


контактні особи:
Голова правління Ірина Шевченко
Секретар правління Юрій Паперний

 


SLE Banner Network

© Всі права застережені. Використання будь-яких матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на "Високий Вал" (http://bunker.4t.com)