… і здається, що ти один, зовсім один, в цілому світі; всі інші – то є суспільство, а ти – АУТСАЙДЕР. Ти загнаний у глухий кут, і це є безвихідь...

Фото з журналу “ПіК”

 

Фото з журналу “ПіК”

Всі ми — люди. І всі ми знаємо, що таке людяність. Та, на жаль, останнім часом трохи призабули.

І саме зараз, під час сіренької зими, епідемії грипу і серед безлічі негараздів раптово стає зрозуміло, що всі ми в деякій мірі аутсайдери. Хоч ми всі ще зовсім нещодавно дізналися, що означає це слово (outsider самотній, відчужений, вигнанець ; англ.). І стало якось модно репризувати себе під це поняття. Та не те, що нас просто охопили течії Заходу, можливо, то є просто віяння часу, бо такий вже у нас час, коли інколи навіть сумніваєшся — чи ти є людина.

Саме через відчуття самотності, нікому непотрібності безліч людей вирішують покінчити з життям, тут же — наркотики, алкоголь, агресія, скерована проти всього світу, скалічене людське життя.

ПОЗИЦІЇ:

Сашко, 14 років, учень 8-го класу:

"Я відчуваю себе аутсайдером. Майже постійно. Люди відвертаються від мене, бо відчувають, що я їх ненавиджу, оскільки вони ненавидять мене, тому що я не зразкова дитина.

Коли ловиш "вбивчий" погляд якоїсь бабусі чи тітки, хочеться розбити їй вікна або вбити її кішку, чи зробити ще шось таке".

Олександр, 21 р., студент:

"Я — аутсайдер. Я ненавиджу суспільство, хоч люблю окремих людей. Суспільство — то безособова сіра маса, і ти повинен або злитися з нею, або плисти проти течії. До оточуючих відчуваю антипатію, інколи хочеться когось побити".

Оксана, 32 р., вчителька:

"Часто я відчуваю себе так, наче застрягла у ліфті — сама у чотирьох стінах, у цілковитій темряві. Охоплює клаустрофобія. Суспільство — глухі стіни. До людей не достукатися, їм байдуже, що з тобою станеться".

Інна Михайлівна, 65 р., пенсіонерка:

"Я постійно одна. Вже якось звикла, та все одно самотньо й неприємно відчувати, що ти людина, яка нікому непотрібна.

Хочеться бути сильною і все витримати, але я постійно плачу з відчаю".

Серед причин, що спонукають людей до добровільного усамітнення, .не фінансова криза, не розмах цивілізації, не окремі випадки збожеволення від суму і відрази до того, що зветься життям. Причина у тому, що суспільство нічого не втрачає від втрати однієї людини.

Я особисто знаю людей, котрі кидали виклик суспільству, демонструючи йому свою індивідуальність. В результаті ці люди доходили до самогубства, втрати друзів, рідних, матеріальних благ.

Це люди з відчуттям неповноцінності, із загостреними амбіціями і зламаною долею внаслідок вищезгаданого.

Навіть досвідчені психологи вважають, що причин аутсайдерства безліч. Кожна людина — потенційний аутсайдер. Боротися з цим явищем неможливо, хіба що можна боротися з самим собою.

Олена ШМАЙ